
Знаєте чим закінчується мандрівка Гарбуза по городу? Я про знайоме всім з дитинства: «Ходить Гарбуз по Городу питається свого Роду…».
В контексті теми здорового харчування хочеться пригадати саме кінцівку цього твору:
« - Ой ти Гарбуз ти Перистий із чим Тебе будем їсти?
- Миску пшона кусок сала от до Мене вся приправа!»
Прийміть цю інформацію до уваги.
Так, пшоно і сало теж добрі компаньйони до гарбузових страв, та насамперед гарбуз вважають чудовим продуктом для дієтичного харчування. Гарбузова каша підійде тим, хто бажає схуднути: вона нормалізує обмін речовин і виводить з організму шлаки. Гарбуз має сечогінну дію. Дуже корисний людям, які страждають на захворювання серцево-судинної системи та гіпертонію. Якщо вас турбує безсоння, то на ніч корисно випити гарбузовий сік або відвар гарбуза з медом. Страви з гарбуза рекомендують включати в раціон для профілактики гострих і хронічних різних захворювань нирок.
Пропонуємо декілька страв із гарбуза.
КАША З ГАРБУЗА
Очищений від шкірки та насіння гарбуз нарізати невеликими кубиками, покласти в каструлю і залити водою, щоб ледь вкрила. Варити до готовності (приблизно 20 хвилин). Готовий гарбуз розім'яти товкачкою або подрібнити за допомогою блендера. За бажанням можна додати мед, запарені родзинки.
ГАРБУЗОВИЙ СІК
Сік із гарбуза найкраще вживати свіжим. Але можна законсервувати його на зиму. Нарізати шматочками гарбуз, варити до розм'якшення у воді, зцідити сік. Змішати його із соком кислих ягід (червона смородина, обліпиха, виноград). Додати цукор із розрахунку 150-200 грамів на 1 літр. Довести до кипіння, розлити у стерилізовані банки або в пляшки і герметично закрити.
ВАРЕННЯ З ГАРБУЗА
На 1 кілограм очищеного гарбуза знадобиться 1 кілограм цукру. Зварити цукровий сироп (на 1 кілограм цукру - 1,5 склянки води) і уварити його до стану тонкої нитки (готовий сироп стікає з ложки тонкою ниткою). Гарбуз вимити, очистити від шкірки та насіння. М'якоть нарізати кубиками, залити гарячим сиропом і варити на невеликому вогні до готовності. У готове гарбузове варення за смаком можна додати дрібку лимонної кислоти та дрібку ванілі. Розлити в підготовлені банки.
ГАРБУЗОВЕ НАСІННЯ
Корисна не тільки м'якоть гарбуза, а й гарбузове насіння. Це старовинний засіб від паразитів. У домашніх умовах його можна приготувати так. Очистити насіння від твердої шкірки, залишаючи внутрішню зеленувато-сіру оболонку. 300 грамів очищеного насіння (доза для дорослого) розтерти у ступці. Для поліпшення смаку можна додати 100 грамів меду або варення.
Суміш добре перемішати. Приймати вранці натщесерце.
Заготовляють насіння восени. Його просушують у добре провітрюваному приміщенні і зберігають у картонних коробках у сухому місці. Зберігають гарбуз і в, так би мовити, первозданному вигляді. Щоб його корисні властивості в зимовий час не розгубилися, найкраще зберігати гарбуз у погребі, але якщо такого немає, то цілком згодиться і засклена лоджія, і прохолодна комора. Головне, щоб температура повітря в приміщенні не перевищувала +15°С, але й не опускалася нижче +20С.
Ще страви із гарбуза
УВАГА! Гарбуз з обережністю слід споживати людям, які страждають на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунка і 12-палої кишки, гастрит.